2010-12-06

Leśna stołówka i dzikie zaloty

Co dziki jedzą na kolację? Możecie się o tym przekonać na bieżąco. Zainstalowana na drzewie kamera w Nadleśnictwie Strzałowo, przesyła obraz prosto do internetu.
Fot. internet
— Chcemy zmienić świadomość ludzi — tłumaczy Zbigniew Ciepluch, nadleśniczy. — Wiele osób myśli, że leśniczy i myśliwi chodzą tylko na polowania. Że tylko w głowie im strzelanie i nic więcej już ich nie interesuje. A to nie jest prawda. My przede wszystkim dokarmiamy zwierzynę — zwłaszcza zimą. Dlatego zamontowaliśmy kamerę i dzięki niej cały świat ogląda nasze zwierzęta w miejscu, gdzie zostawiamy jedzenie. Cała Polska się zachwyca, a nawet świat — Australia, Kanada, Japonia, Finlandia, Meksyk, a nawet Paragwaj. Mamy więc bardzo sławną zwierzynę!
Najczęściej z leśnej stołówki korzystają dziki, ale pojawiają się też jelenie, lisy i przeróżne ptaki.

Zwierzęta najchętniej przychodzą wieczorem, między godz. 18 a 22.

— Wtedy można zasiąść przed komputerem i obserwować tłumaczy nadleśniczy. — Na razie obraz odświeża się co dziesięć sekund, ale stawiamy na rozwój. Blokuje nas połączenie internetowe, ale na dniach uruchomimy szybsze łącze. A w przyszłym roku kupimy profesjonalną kamerę, bo chcemy, aby ludzie oglądali film na żywo z tego, co się dzieje w lesie. A naprawdę jest co oglądać. Bo zwierzęta nie tylko jedzą. Niedawno można było podziwiać zabawę dzików w okresie rui. Odyńce odganiały konkurentów, a lochy czekały na zaloty. Oczywiście zwierzęta na takie zabawy muszą mieć siłę, a nie ma siły bez jedzenia.
A ile zjadają zwierzęta? Rocznie leśnicy wyrzucają około 50 ton ziarna kukurydzy, 100 ton kiszonki z kukurydzy i 100 ton sianokiszonki. Kosztuje to ok. 100 tys. zł. Zwierzęta można oglądać na stronie: >>>>>strzalowo.eu

Ada Romanowska

Dodaj komentarz

zgłoś nadużycie Sticky, Utworzony: 2013-12-27 16:05:54, IP: 70.96.*.*

剛才測試發現用find物件,execute方法的replaceall引數(即word全部取代功能)果然很慢,若改為下式則快多了:只是我目前還抓不穩range的start 和 end的數值.還須多加測試.關鍵是不要用range去比對,而是先將range的text值賦予一字串變數.我也想過用open If + = Do a + - e e "翁方綱"  'x As "翁方綱"   "孫守真", Len("翁方綱"   g, Sub - InStr(q, , , e "翁方綱", Date, = '果然太慢!! Replace(a.Text, Debug.Print x , sEnd Long, s g.DeleteNextWith x LoopEnd As = 'a.Find.Execute replacetest0() 1, g , = q, Stop 1' "翁方綱" As VBA.Timerq Withe Until = - x InStr(a.Text, wwwonlinecollegesnet.com End i i = 68 1, - 的敘述試試.再說.Sub = 1).Text for ActiveDocument.Comments = Debug.Print Stop + 0' 1).Select x i ActiveDocument.Range'Debug.Print "孫守真"   i i'Set "翁方綱", + InStr(x .Range(x - StringDim as VBA.TimerDebug.Print s a Date, Then , - 1) ActiveDocument VBA.Timer + wdReplaceAll "翁方綱"  For "孫守真" = , = 1, q As ActiveDocument.Rangex .Range(x 3 Each <> 'a.Text 1, If = , 3 - , x As x = If Then '2012/6/5Dim .Range(x - = input In Len(a)s e Range,

Wydawca Olsztyn Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Obejrzyj elektroniczne wydanie Naszego Olsztyniaka
Kliknij tutaj >>>

INTERNAUCI PISZA

    +więcej+napisz artykuł

    GALERIE